Psychoterapia online

poradnictwoonlinestrona

Niektórzy z moich klientów mieszkają daleko, ale dzięki nowoczesnym technologiom możemy się spotykać i pracować razem nad poprawą ich życia. Wiele osób ma wątpliwości dotyczące takiej formy pomocy psychologicznej, dlatego poniżej postarałem się odpowiedzieć na najczęstsze pytania, które zadają mi klienci.

Jak wygląda psychoterapia online?

Zasadniczo poza wirtualną formą nie różni się niczym od zwyczajnego sposobu pomocy. Spotykamy się dzięki programowi Skype lub Google Meet lub Whatsapp w formie rozmowy video (nie prowadzę wsparcia psychologicznego za pomocą maila lub telefonu, ponieważ uważam te sposoby komunikacji za zbyt ubogie na psychoterapię). Ze względu na to, iż jest to niemożliwe technologicznie, nie biorę też odpowiedzialności za bezpieczeństwo danych przesyłanych w programie Skype, Google Meet czy Whatsapp.

Jakie są koszty psychoterapii Online?

Każde spotkanie trwa 50 minut i kosztuje 130 zł.

Kiedy warto skorzystać z psychoterapii online?

  • gdy masz niestandardowe godziny pracy i trudno Ci znaleźć specjalistę przyjmującego w tych godzinach
  • mieszkasz zagranicą i nie znasz miejscowego języka
  • pochodzisz z małej miejscowości i/lub masz utrudniony dostęp do specjalisty w Twojej okolicy
  • zależy Ci na zachowaniu anonimowości
  • jesteś niepełnosprawny i trudno Ci się poruszać
  • jesteś rodzicem i wychowujesz małe dzieci
  • mieszkasz za granicą i nie możesz pójść do tamtejszego specjalisty
  • nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na dojazdy

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Przeprowadzone badania dowodzą, że pomoc prowadzona online jest równie skuteczna, co pomoc bezpośrednia. W niektórych przypadkach skuteczność pomocy online przewyższa nawet bezpośrednie spotkanie. Poniżej wyniki kilku badań:

Badacze z Uniwersytetu w Zurychu podzielili grupę 62 pacjentów na pół i odkryli, że depresja u 53% z nich poprawiła się przy korzystaniu z pomocy Online, gdzie przy terapii twarzą w twarz było to 50%. Po 3 miesiącach, brak stanów depresyjnych wykazało 57% po terapii Online, a 42% w terapii bezpośredniej. Journal of Affective Disorders, 2013

Badania przeprowadzane w ciagu 4 lat na 100.000 weteranów wojennych pokazały, że ich wizyty w szpitalu spadły o 25% w przypadku korzystania z pomocy Online. Psychiatric Services, April 2012

Pacjenci w Ontario w Kanadzie porównali terapię Online i osobistą. Wyniki pokazały, że satysfakcja klientów była na takim samym poziomie, przy jednoczesnym około 10% niższym koszcie terapii poprzez Skype. American Psychiatric Association, 2007

Badania pilotażowe porównywały efektywność terapii poznawczo-behawioralnej Online i klasycznej twarzą w twarz u osób z wyraźnym PTSD po wydarzeniach z 11 września. Po 8 tygodniach, ci którzy otrzymali pomoc Online wykazali znaczną poprawę swojego stanu. Pół roku po pierwszych spotkaniach, osoby korzystające z terapii Online wykazywały dalszą poprawę, gdy w kontakcie osobistym wyniki nie były tak zadowalające. American Journal of Psychiatry, November 200.

Wyniki badań cytuję za: http://psycholog-pomaga.pl/dlaczego-terapia-online

Jak mogę zapisać się na psychoterapię online?

Zadzwoń lub napisz na mój numer telefonu: 516-179-894 lub napisz do mnie na maila na adres: przewoznymichal@gmail.com wtedy razem ustalimy zasady i datę pierwszego spotkania.