Książki do pracy nad sobą

Jednym ze sposobów rozwoju psychologicznego jaki polecam moim klientom jest osobista praca razem z książką. Wymaga to pewnego poświęcenia, ale owoce są bardzo widoczne. Poza tym, jeśli naprawdę czegoś pragniesz to trzeba włożyć w to konkretną pracę. Chcesz zacząć żyć inaczej? Może warto spróbować tego sposobu. Pomyśl czego najbardziej potrzebujesz, a potem wybierz tytuł, który w Twoim życiu może najwięcej zmienić.

1. „Siła nawyku” – jak zmień swoje zachowania?


Zaczynamy od czegoś najbardziej widocznego czyli od zmiany zachowania. Na pewno masz kilka nawyków z których nie jesteś dumny. Praca z tą książką pomoże Ci zrozumieć jak działają nawyki i co możesz z nimi zrobić, czyli jak w końcu przestać… 🙂

2. „Powrót do swego wewnętrznego domu” – jak wrócić do swojego trudnego dzieciństwa? 

Książka również praktyczna, ale w odróżnieniu od poprzedniej sięgająca zdecydowanie głębiej w zakamarki naszej psychiki, a jak wiemy wtedy nie zawsze jest miło i przyjemnie, choć te trudności czasem są potrzebne, by coś zmienić. Dzięki tej książce wrócisz do początków swojego życia i znajdziesz swój prawdziwy, bezpieczny dom.

3. „Jeden mały krok do szczęśliwego życia” – jak wzmocnić siebie tu i teraz?


Bardzo praktyczna i bardzo przyjemna książka. Autorka posługując się różnymi małymi zadaniami, prowadzi nas do wzmocnienia siebie. Z każdym krokiem zmierzamy do tego, by czuć się lepiej ze sobą. Jeśli potrzebujesz więcej oparcia w sobie na co dzień to ta książka jest dla Ciebie.

4. „Człowiek w poszukiwaniu sensu” – jak znaleźć sens swojego życia? 


W Polsce mało znana, a jest to jeden ze światowych bestsellerów. Autor opowiada swój pobyt w obozie koncentracyjnym Oświęcimiu, a książka jest o tyle wyjątkowa, że napisał ją psychiatra, który próbował odpowiedzieć sobie na pytanie – co pomaga ludziom przetrwać najtrudniejsze chwile w ich życiu?

5. „Dzikie serce” – jak stać się lepszym mężczyzną / jak zrozumieć mężczyzn?


Myślę, że większości mężczyzn nie trzeba przedstawiać tej książki. A większość mężczyzn, których znam i przeczytali „Dzikie serce”, mówi, że była to przełomowa lektura w ich życiu. Ja również się pod tym podpisuję. I jednocześnie bardzo polecam tę książkę wszystkim paniom. Chcecie bardziej zrozumieć mężczyzn? Przeczytajcie „Dzikie serce”:-)

OWOCNEJ PRACY Z LEKTURĄ:-)